איכות הסביבה

קמינים לבית

קמינים – כל המידע לחורף חם
גשמי הברכה שירדו עלינו כבר לפני שבועות אחדים מרמזים, אולי, על החורף הקרב, שעומד להיות קר וגשום. נכון, זה עדיין לא המינוס של אירופה או סופות הטורנדו של חופי ארצות הברית, אבל עדיין, ארבעה – חמישה חודשים לפחות של פוך ותנור.

אז זהו, שבמרבית הבתים בישראל, שמתגאים במזגנים משוכללים ויקרים, מסתפקים בחורף בתנור פשוט שבעיקר שורף את הרגל ולא מחמם את שאר הגוף, או במפזר חום פשוט שלוקח לו 20 דקות עד שהוא מתחיל להשפיע על הטמפרטורה בחדר. למה הזלזול? בגלל שהקיץ בישראל נמשך זמן רב יותר מהחורף?... הגיע הזמן ליהנות מחדר נעים גם בחורף. איך עושים את זה? אך ורק עם קמינים.

מהם קמינים?
קמינים הם למעשה תא חימום סגור המקבל את בערתו בדרכים שונות. עץ, פחם, גז, סולר ונפט הם חומרי הבערה הקיימים, כשלכל אחד יתרונות וחסרונות מבחינת זמני הבערה, עוצמת החום המופקת, העלויות הכרוכות בחומר זה וגם רמת הבטיחות (שבעקרון גבוהה בכולם, אך עדיין יש הבדלים מועטים).

קמינים הפכו בהשפעת סרטים רומנטיים במרוצת השנים לסמל רומנטי מובהק. מדובר בקמיני העץ הקלאסיים, הישנים, הפועלים לרוב על עץ או פחם, עם ארובה בקצה הגג ואשר יוצרים חימום מושלם ואור עדין היוצר אווירה נעימה. קמינים קלאסיים אלו עברו שדרוג במהלך השנים וכיום מגיעים עם וסתי עוצמת חום ועשן, אבל שוב, היתרון הגדול – האווירה המדהימה שהוא יוצר.

לעומתו קמין הגז מבחינת יתרונות מרשים יותר, מקצועי יותר, חדיש יותר, אבל גם "קר" יותר, לא מבחינת החום שהוא מפיק, כי אם מבחינת האווירה שהוא יוצר. היתרון המשמעותי הוא היכולת לשלוט בעוצמת הלהבה וכך בעוצמת החום, לעומת קמין העץ בו היכולת בין לא קיימת לפחותה במיוחד.

אפשר לומר, בגדול, שקמין עץ מתאים יותר לבתים גדולים של זוגות בכפר, וקמין גז מתאים יותר למשפחות באזורים פחות קרים.

עלותם של קמינים בישראל נעה בין אלפי לעשרות אלפי שקלים, אך מדובר במוצר שמעלה את ערך הדירה ומחזיק מעמד עשרות שנים. חורף חם שיהיה לכם!