איכות הסביבה

צימרים אקולוגיים

בבלדה היפהפייה והמצמררת "בריאת העולם" של חיים חפר, הוא מתאר את ששת ימי הבריאה לפי הסדר, כשהאדם נברא ביום האחרון. לאחר מכן הוא מתאר את מעשיו של האדם ובסופם, המצאת האטום. ואז, הוא מתחיל מחדש את סדר הבריאה, כשהאדם כבר אינו חלק ממנה.

לגלריית מבני עץ באתר אריאל אביקם

מאז שחר קיומו, האדם הורס את האדמה שהוא חי עליה. מזהם את האוויר ואת הים בכימיקלים, דג דיג יתר, זולל שטחים ירוקים לטובת "נלבישך שלמת בטון ומלט" והירוק הופך לדולרים ולשטרות יורו לקבלנים ולטייקונים.

אז רגע לפני שזה שמנהל את העולם מחליט על מבול חדש, ישנם עוד כמה צדיקים בסדום שחוזרים אל הפשטות ומחיים את האקולוגיה. בישראל זורם מזה כמה שנים גל של בנייה אקולוגית שאינו פוסח גם על ענף הצימרים.

מאז שהתגברה המודעות לשמירת הסביבה והטבע, חל גידול בבניית צימרים אקולוגיים, כאלה שגם בנויים מחומרים טבעיים וממוחזרים וגם מעניקים למתארחים בהם חוויית אירוח אקולוגי. כמו שיש אנשים שרוצים דווקא צימרים עם בריכה או צימרים שמיוחדים לזוגות, כך גם ניתן להתעקש על צימר אקולוגי

רבים ממבני צימרים אקולוגיים בישראל בנויים בנייה ירוקה ומשלבים חומרי בידוד החוסכים באנרגיה. כיוון אקולוגי נוסף בצימרים הוא שימוש חוזר במים אפורים להשקיה, הצבת מתקנים להפרדת פסולת ושימוש בחשמל ירוק.

לאלה בינינו ששמירת הסביבה חשובה להם והטבע הוא חלק מהווייתם היומיומית, אירוח במגוון צימרים אקולוגיים הוא לא רק צו השעה, אלא פשוט, חלק מהחיים.

אורחי צימרים אקולוגיים נהנים מארוחות בוקר אורגניות עשירות ובריאות, מסביבה ירוקה שלווה ורוגעת ומהידיעה שבעצם בחירתם בסוג של צימר אקולוגי לחופשה, תרמו למודעות לשמירה על הטבע ואיכות הסביבה. ינשם צימרים שהגישה שלהם היא מלכתחילה אקולוגית וירוקה, כמו למשל צימר הפנינה הירוקה בפוריה

אגב, צימרים אקולוגיים אינם לרוב כאלה המנותקים מקדמה ומציוויליזציה. בצימרים אקולוגיים תמצאו אבזור יוקרתי כגון מסכי פלזמה או LCD בכבלים או בלוויין yes , מטבחים מאובזרים היטב, כולל כיריים חשמליות לבישול, מקרר, מיקרוגל, מכונת אספרסו, פינת שתייה חמה וקומקום חשמלי, חדרי רחצה מטופחים ומשוכללים והמון פינוקים.

בישראל ישנם צימרים אקולוגיים עם נוף, צימרים אקולוגיים עם בריכה, צימרים אקולוגיים יוקרתיים, צימרים אקולוגיים לזוגות ולמשפחות, צימרים אקולוגיים מבודדים, חדרי אירוח אקולוגיים ועוד.

צימרים אקולוגיים. מטרנד לדרך חיים. כי אם נשמור על הטבע ונאהב אותו, הטבע יחזיר לנו אהבה כפולה ומכופלת. גם בחופשה.