איכות הסביבה

מסנן אבנית

מסנן אבניתהחשיבות של מסנן אבנית

אחת התופעות המרגיזות ביותר בחיי היום יום שלנו היא הצטברות האבנית בכל מקום בו מעורבים מים חמים. כפי שיובהר בהמשך, לאבנית יש מספר תכונות אשר הופכות אותה למפגע אסטטי וגם מפגע אשר יכול לעלות לנו המון כסף אם לא נתקין מסנן אבנית בזמן.

מהי האבנית ומהם נזקיה?
בתוך מי השתייה שלנו מומסים מלחים שונים אשר חיוניים מאוד לבריאותינו. חלק מהמלחים הינם בעלי מסיסות נמוכה יותר מאחרים והם נוטים לשקוע בטמפרטורות גבוהות. מה עוד מזרז את תהליך שקיעת המלחים והצטברות האבנית? מעבר לטמפרטורת המים אשר מהווה טריגר לשקיעת המלחים, ריכוזם ההתחלתי אף הוא מהווה פקטור למידת השקיעה של מלחים אלה. בישראל המים הם "מים קשים", כלומר, בעלי ריכוז גבוה של מלחי קשיי תמס אשר נוטים לשקוע וליצור משקעי אבנית עקשניים. שילוב גורם הטמפרטורה והמים הקשים בארץ מחייבים התקנת מסנן אבנית לשם מניעה של התופעות הבאות :

  • הצטברות אבנית שניתן להבחין בה על פני גופי החימום של מכשירי חשמל שונים כגון קומקומים.
  • הצטברות אבנית באופן מסיבי במקומות אשר אותם אנו לא רואים כגון דודי השמש וגופי החימום של מדיחי הכלים ומכונות הכביסה.
  • הצטברות אבנית על קרמיקת המקלחות, הרצפה והדלתות.

ללא מסנן אבנית, הצטברות האבנית מביאה להגדלה משמעותית בצריכת החשמל, הרס מכשירי חשמל שונים וביניהם גופי דודי השמש היקרים ובעיות אסטטיות עקשניות הדורשות טיפול לעיתים תכופות כמו במקלחת.

מהו מסנן אבנית וכיצד הוא פועל?
ישנם מספר סוגים של מסנני אבנית אך כל מסנן אבנית פועל ע"פ אותו העיקרון – המים עוברים דרך מתקן אשר מכיל כדורונים של חומר סופח אשר לוכד את המלחים הבעייתיים ומונע מהם להמשיך הלאה אל פתחי יציאת הצנרת בבית שלכם.  מסנן אבנית הינו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תופעת האבנית וניתן למקם אותו במקומות שונים לאורך הצנרת הביתית – בכניסה הראשית, בצנרות הברזים ובדודי השמש. מסנן אבנית שומר על צנרת ומכשירי חשמל נקיים מאבנית כך שאתם נהנים ממים נקיים ואסטטיים יותר וחוסכים בעלויות של חשמל ותיקון גופי החימום אשר נהרסים כתוצאה מהאבנית.