איכות הסביבה

מניעת אבנית

מניעת אבניתהטלוויזיה ואמצעי המדיה השונים מוצפים כיום במוצרים שונים ומשונים אשר כל תפקידם הוא מניעת אבנית. חלק מהמוצרים המוצעים יכולים גם להזיק לבריאות יותר מאשר להועיל. למעשה אין שום צורך להפריד את האבנית מן המים שכן האבנית מורכבת מחומרים חשובים לגופינו. אז מה כן ניתן לעשות ? להתנהג בחוכמה ולא לאפשר לחומרים את הזמן הנדרש על מנת שיגבשו ויהפכו לאבנית בצורה אותה אנו מכירים.

מתי האבנית מתחילה להוות בעיה ?
מים קשים הם מים עשירים במינראלים , מגנזיום וסידן והם אינם מזיקים לבריאותינו ואפילו חיוניים לגוף האדם אך הם אלה שיוצרים אבנית.הבעיה מתחילה כאשר המינראלים הופכים להיות אבנית במים ואז עלולים לגרום נזק לשיניים, להצטברות של אבנית על השן ולדלקות חניכיים.

מניעת אבנית – מה כן ניתן לעשות ?
בכל רחבי העולם טוענים רופאים שונים כי מים מסוננים מהברז בריאים יותר ממים מינראליים כיוון שהמים בבקבוקים הם חסרי מגנזיום וסידן. אך האבנית איננה פוגעת אך ורק בחלל הפה אלא גם בצנרת הבית ובברזים, דוד השמש, וגופי חימום שונים שכן האבנית כאשר היא נמצאת במים היא הופכת לחומר בידוד שמתחמם עוד לפני שהמים מתחממים. לעניין זה ישנן פתרונות שונים ומגוונים.

מניעת אבנית – הפתרונות
ישנן מערכות סינון פשוטות ,ישנן גם מערכות סיליפוס וישנן מערכות מגנטיות אשר מושכות אליהן את הסידן והמגנזיום באמצעות מטענים חשמליים. מניעת אבנית ניתן בפשטות לפתור על ידי כך שלא מתעלמים מהבעיה ולא מאפשרים לאבנית להצטבר.

מערכות המבטיחות מניעת אבנית, יש לבדוק באם הם גם מעלימות את המגנזיום והסידן הכה נחוצים או שהן פשוט ממוססות את המים ובצורה זו מונעות אבנית.