איכות הסביבה

מיחזור נייר ופינויו

והנה עובדה – למרות שלפני כ- 16 שנים בערך, עם כניסת האינטרנט לחיינו, כולם סברו כי השימוש בנייר רק ילך ויפחת, הסתבר כי השימוש מאז ועד היום כמעט והוכפל! מיחזור נייר הפך לאור עובדה זו לפעולה הכרחית ונדרשת כמו גם מגובה ע"פ חוק. זה הזמן להתקשר עם חברת פינוי פסולת מקצועית ולתרום נדבך נוסף לבריאות האדם והגנת הסביבה כולה.

 

מיחזור נייר – מדוע זה חשוב?

קצב הריבוי הטבעי של האדם, לצד השיפור המשמעותי באיכות החיים מביאים אותנו לצרוך לא מעט מוצרים וכתוצאה מכך, לייצר פסולת רבה. הפסולת אינה מתפרקת בעצמה אלא מצטברת ומביאה להרעלה סביבתית. מיחזור נייר יכול להביא את כל נפחי הנייר האדירים שאנו משליכים מדי יום בחזרה לשימוש האדם, מבלי להרעיל את הסביבה. מדינת ישראל הוציאה תיקון לחוק איסוף ופינוי פסולת למיחזור אשר מנחה כל עסק או ארגון אשר בו פועלים למעלה מ- 30 איש, להתקין בשטח מתקני מיחזור לפסולת מסוג נייר, פלסטיק, זכוכית וסוללות. מיחזור נייר במקרים כאלו הינו ע"פ חוק וזאת במטרה לעודד את העובדים למחזר גם בחייהם הפרטיים בביתם ובכך לתרום לאיכות הסביבה ובריאות האדם.

 

תהליך מיחזור הנייר

מיחזור נייר מתחיל ראשית כל בפינוי מסודר שלו ממתקני המיחזור וריכוזו במקום אחד. לאחר מכן ממויין הנייר ע"פ פרמטרים שונים (עובי, סוג הנייר, מודפס/לא מודפס) ובהמשך עובר גריסה, הרטבה והלבנה על מנת להחזיר אותו למצבו ההתחלתי ככל שניתן. בסוף התהליך הנייר עובר הרתחה, הופך לעיסה ונשלח למפעלי הייצור לשם הכנה מחדש של מוצרים מנייר (אריזות, ניירות להדפסה וכו').

 

פינוי הנייר למטרות מיחזור

חברות פינוי פסולת מקצועיות ישמחו לעזור לכם בהצבת מתקני מיחזור נייר בשטח המפעל/הארגון שלכם. במקרים שהמתקנים נדרשים ע"פ חוק, תקבלו גם ליווי מקצועי בכל מה שקשור להצגת ההוכחות המתאימות לרשויות אודות הימצאות המתקן ושליחת הפסולת למפעל מיחזור המאושר ע"פ חוק. חברת הפינוי תגיע לפנות את תכולת המתקן בתדירות קבועה או פר קריאה. ניתן להשתמש בשירותי פינוי פסולת הן עבור פסולת בניין, גזם, פסולת תעשייתית, פינוי רעלים וחומרים מסוכנים ועוד.