איכות הסביבה

מאמרים - איכות הסביבה

רשת הפצת מאמרים לשימוש חופשי
 1. מיחזור סוללות בישראל
  בעולם דיגיטלי בעידן בו החיים נעים אחר הטכנולוגיה בקצב מסתחרר.בעולם בו הפכנו כולנו שבויים ותלויים במכשירים ניידים ובמכשירים אלקטרוניים זוללי סוללות.
 2. בעיות אקולוגיות ופתרונותיהן
  יחסי הגומלין בין האדם והסביבה יוצרים בעיות שקשורות לזיהום, שימוש במשאבים מוגבלים והפרת האיזון במערכת האקולוגית. במאמר הבא נציג את מאפייני הבעיות השונות ונבין מה הקשר שלהן למיחזור.
 3. משברי מים ואספקת מים בחירום
  מהו משבר מים? מאמר המבהיר מתי, איפה ובאילו נסיבות הוא עלול להתרחש וכיצד נערכים לחלוקת מים בחירום בישראל ובעולם.
 4. פלסטיק וחשיבות המיחזור שלו
  מאמר על פלסטיק והחשיבות הרבה של המיחזור שלו,המאמר מתייחס לנקודות שונות על הפלסטיק על הדרכים והחשיבות של המיחזור שלו
 5. דלק ירוק ומנועים ידידותיים לסביבה
  דלקים אחרים זמינים כעת, שיחסכו לכם כסף ויעזרו לסביבה. במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.
 6. פינוי דירה - שימוש חוזר בחפצים
  כמעט כל אחד מאתנו עבר דירה אי פעם בחייו, לפחות פעם אחת, ויש גם מי שעברו את התהליך פעמים רבות: לעיתים בשל אילוץ ולעיתים מתוך בחירה, אבל בכל מקרה, מדובר תמיד על תקופה של חוסר סדר
 7. תרמו למחזור גלובאלי תוך פינוי דירה
  הנכם עוברים דירה ומעוניינים להיפטר מחפצים, רהיטים, ביגוד ופריטים ישנים אשר לא נעשה בהם כל שימוש? עוברים לדירה חדשה והיא מלאה בפריטים של הדיירים הקודמים?
 8. איך לבצע פינוי דירה מירושות ועזבונות בלי להזיע ובחינם?
  ההתמודדות עם אדם קרוב ששכלנו אינה קלה, על אחת כמה וכמה אם אנו נדרשים להתמודד גם עם עזבונות שהותירו אחריהם לטיפולנו. עזבונות אגורים בתוך דירה שמסמלת יותר מכל את חייהם.
 9. גזי חממה - מהם מקורותיהם?
  גזי החממה הנפלטים ממקורות שונים מצטברים באטמוספירה וגורמים למה שקרוי "אפקט החממה" ולהתחממות פני השטח של כדור הארץ באופן הדרגתי. חלק מאותם גזי חממה אף מסוכנים לבריאות בטווח הזמן הקרוב יותר.
 10. מי אמר קפיטליזם וקיבל?
  מהם המדדים שעל פיהם נוביל את צמיחתה של כלכלה אנושית יותר, כלכלה יותר מותאמת לאדם ולסביבתו? חייבים להעמיד למבחן את הרעיון לפיו השיטה הקפיטליסטית יכולה להוות בסיס לחברה מוסרית ולמערכת בת קיימא.