איכות הסביבה

טיהור מים

המים הם חומר שמצוי בטבע והוא הכרחי לקיומם של בעלי חיים והצמחים השונים. רוב הגוף שלנו מכיל מים , המים חשובים לתפקוד מלא ושותף של הגוף שלנו כמו ניקוי הגוף וקירור באמצעות הזעה. כל תא בבעל חיים זקוק למים כדי להתקיים ולהמשיך לפעול כראוי.

כשאנו שותים מים טהורים אנו חוסכים לגוף שלנו עבודה בניקוי חיידקים ומזיקים שנכנסים לגוף דרך השתייה , כשאנו שותים מים מהברז הוא מלא בכימיקלים בלתי רצויים שאף אחד לא רוצה בגוף שלו , לכן המציאו את תהליך של טיהור המים.

טיהור המים הוא תהליך שתפקידו להסיר את כל החומרים המזיקים לגופנו מהמים כמו כימיקלים , חיידקים , וחומרים רעילים ופעולה זו אמורה להפיק מים נקיים שניתנים לשתייה. יש מגוון רחב של שיטות טיהור מים , זה יכל להיות בעבודת כפיים קשה ולהוסיף חומרים למים כדי שיהיו נקיים לשתייה או פשוט לתת למכונה שערוכה לזה לעשות זאת. כשהמים עוברים טיהור הם עוברים את מבחן התקן האיכות של המים לשתייה ומסירים מתוך המים טפילים , אצות , נגיפים וכו'. אנו לא יכולים להבחין בין מים טהורים למים רגילים . מבחינת מראה שניהם נראים אותו הדבר ואין שוני , וגם מבחינת טעם אנחנו לא נרגיש טעם שונה. אלה מבחינת הגוף המים יהיו נקיים יותר והגוף לא יעסוק בניקוי הגוף מהזיהום שהמים הכניסו ויתעסק בדברים חשובים יותר.

אך לא כל מקור מים צריך לעבור טיהור. מי תהום עוברים סינון טבעי על ידי הסלעים שבהם המים עוברים והם ברמה גבוהה מאוד וכמעט ולא מכילים חיידקים לכן טיהור אנושי ממש לא יועילו במים האלה, מי תהום הם מים צלולים ונקיים שמועילים לגוף. אך לעומת זאת נהרות ותעלות מכילים כמות של חיידקים משמעותית וטיהור שלהם יועיל מאוד לכל בעלי החיים שישתו מהם.

יש גם טיהור מי ים זה ידוע שהמים של הים הם מלוחים ומאוד מלוכלכים ומזוהמים לכן יש בתי זיקוק שמנקה את המים מהמלח ומשאר החיידקים והופכת את המים ראויים לשתיה ללא חשש כלשהו של האדם השותה מהם.