איכות הסביבה

אנרגיה סולארית

אנרגיה סולאריתבשנים האחרונות, עם עליית המודעות לאנרגיה ירוקה בכלל ואנרגיה שניתן להפיק באמצעות קרני השמש בפרט, אנו רואים יותר בעלי מפעלים, וחקלאים ויזמים בעלי שטחים פתוחים המשתרעים על שטח של כמה עשרות דונמים עושים שימוש בשטחם בצורה נבונה ומתקינים עשרות קולטי שמש שמיועדים להפיק אנרגיה סולארית. לאחרונה, בנקים ומוסדות כלכליים גדולים במדינה מציעים ליזמים וחברות להפיק אנרגיה באמצעות קרני השמש וזאת באמצעות חווה של קולטי שמש שינצלו את קרני השמש לשם תהליך של הפקת אנרגיה וחשמל.

מידע נוסף על אנריגה סולרית באתרק עסקים ירוקים

http://www.nanobusiness.org.il/2011/03/%D7%90%D7%A0%D7%A8%D7%92%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%AA/

כל אחד מאיתנו, אזרחי ישראל, חולם יום אחד להפסיק לשלם את חשבון החשמל הדו-חודשי, ויש מעט גופים וחברות במדינה שהפכו את הקערה על פיה ובמקום לשלם לחברת החשמל – חברת החשמל משלמת להם. המטרה בהתקנת חוות של קולטי שמש על גג מפעל או על גבי שטח פתוח היא ברורה: להפוך מצרכן של חשמל לייצרן של חשמל ולמכור את החשמל שמופק באמצעות אנרגיה סולארית לחברת החשמל.

רובנו לא באמת נותנים לכך חשיבות, אך למעשה אנחנו מפיקים חשמל באמצעות אנרגיה סולרית כל יום. אומנם בקטן, ולשימוש פרטי ולא מסחרי, אבל אין ספק שאנו חוסכים בעלויות חשמל כאשר אנחנו מחממים את המים שבדוד השמש שלנו באמצעות האנרגיה המופקת מקולטי השמש. הפקת אנרגיה באמצעות חומרים כמו פחמים ודלקים שייכים למאה הקודמת, אין ספק כי במאה הזאת ובמאה הבאה יתגלו מספק חידושים והמצאות פורצי דרך בתחום וכולנו נהנה מהם כצרכנים (כמובן מי מאיתנו שיישאר בחיים כדי ליהנות מהחידושים וההמצאות הטכנולוגיות פורצות הדרך הללו).

שימוש חכם בהפקת אנרגיה סולרית מכניסה כבר היום ליזמים ולמשקיעים סכומי כסף רבים לכיס, בעיקר מייצור של חשמל ובמכירתו לחברת החשמל, אבל לא רק. יזמים היכולים להרשות לעצמם להקים חווה של קולטי שמש עושים הון ממשאב שלמעשה לא עולה להם שקל – קרני השמש שקופחים על ראשינו בין 10 ל-12 שעות ביום.

חזרה לעמוד הבית של אתר LINK -  http://www.link.org.il/